»Pri ženskah pogosteje ugotavljamo nezadostne zaloge železa, še posebej pri ženskah v rodni dobi. Spol se je tako izkazal kot pomemben dejavnik, ki lahko vpliva na morebitno pomanjkanje železa.«
»Odrasel človek ima v telesu od 3 do 5 g železa. Največ, približno 50 odstotkov vsega železa v telesu, je v rdečih krvnih celicah in v mišicah.«
»Raziskave kažejo, da je v štirih letih preživetje za približno 25 odstotkov manjše. Preživetje je krajše pri tistih bolnikih, ki so bolj bolni.«
»Pred zanositvijo potrebuje ženska približno 15 mg/dan železa, v nosečnosti se potrebe podvojijo, nekako do 30 mg dnevno.«
»Zgodnje prepoznavanje in zdravljenje pomanjkanja železa je zelo pomembno.«
»Dejansko se mi je potem stanje poslabšalo. Ugotavljal sem, da me bolijo sklepi, in ugotovil, da so velik vzrok mleko in mlečni izdelki.«
»Za Eskime je meso bistven hranilni element, poznamo pa kontinente, ki so praktično vegetarijanski, zato v Evropi meso res ni bistvenega pomena.«
»Če bi se uporabljalo meso s pašnikov, potem bi bila takšna hrana bolj sprejemljiva. Danes pa vemo, kaj vse je v mesu, jajcih in drugi hrani živalskega izvora ‒ od pesticidov, hormonov do antibiotikov.«
»Telo jih nalaga na rezervo, vendar če jih ne nadomeščamo, se lahko v roku 5 let ta rezerva izprazni. To se pozna na uvelosti kože, začenjamo izgubljati lase in imunski sistem oslabi.«
»Živali smo zasužnjili, pa čeprav meso ni ključno za naše psiho-fizično zdravje, bolj pomemben je naš odnos do okolice, v kateri živimo.«
»Ne počni drugemu, česar ne želiš, da bi kdo naredil tebi. Jaz ne želim, da me polivajo z gnojnico in me zastrupljajo, zapirajo v umazane, premajhne kletke in me prevažajo sem in tja. Zato tega ne bom naredil drugemu, živali in ne okolju.«
»Vse spremembe, ki so se dogajale v zgodovini in se nam danes zdijo samoumevne, pravice žensk, pravice drugih ras, so se zgodile z aktivističnimi akcijami. Nikoli ni bilo dovolj le deljenje letakov in pogovor z ljudmi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju